Άνετα στα ημιτελικά με δεύτερη νίκη!

09/03/2020

Πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση και κρατώντας τον έλεγχο του αγώνα, η ομάδα μας πέρασε νικηφόρα απο το Παραλίμνι. Κέρδισε την ΕΝΠ με 3-0 σετ και προκρίθηκε με δεύτερη νίκη -και ίδιο σκορ- στην ημιτελική φάση του κυπέλλου Πετόσφαιρας. Επόμενος αντίπαλος η Σαλαμίνα.

Η ΕΝΠ στα πρώτα 2 σετ αντιστάθηκε και προσπάθησε να παλέψει για το θαύμα, ωστόσο ο ΑΠΟΕΛ δεν επέτρεψε να συμβεί και προκρίθηκε με 2 νίκες 3-0 στα ημιτελικά του κυπέλλου.

Πλέον άπαντες στην ομάδα σκύβουν κεφάλι για τους ημιτελικούς με τη Νέα Σαλαμίνα (μια ομάδα όμοιας δυναμικής με εμάς) Παρασκευή και Δευτέρα, με μοναδικό στόχο την παρουσία στον τελικό!

ΤΑ ΣΕΤ: 20-25, 22-25, 23-25

Γ. Λάϊος: Κασαμπαλής, Γεωργίου, Χρυστοστόμου, Ευσταθίου, Χουάρεζ, Βελίτσκοβιτς, Παντελή (λ) (Τοφή, Αβερκίου, Κυπριανού)