Διπλό και στο +5

17/01/2019

Τη 10 συνεχόμενη νίκη και την 11η συνολικά σε 12 παιχνίδια πέτυχε απόψε ο ΑΠΟΕΛ στη Λεμεσό κόντρα στην ΑΕΛ με 1-8 για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Futsal. Η ομάδα μας ξέφυγε στο +5 από τη 2η Ομόνοια που εξήλθε ισόπαλη με την Ανόρθωση (4-4) και κρατάει παιχνίδι στο χέρι. Το επόμενο παιχνίδι για τους γαλαζοκίτρινους είναι στις 07 Φεβρουαρίου απέναντι στην Ararat για τη 15η αγωνιστική.

Η ομάδα μας ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και με 4 γκολ σε κάθε ημίχρονο, έφυγε με το εύκολο διπλό από μια δύσκολη έδρα.

Ο ΑΠΟΕΛ μπήκε δυνατά και προηγήθηκε με 0-2. Οι γηπεδούχοι μείωσαν προσωρινά, αλλά οι φουτσαλιστές του κ. Γιάννου Μυλωνά σημείωσαν ακόμη 2 γκολ και πήγαν στα αποδυτήρια με 1-4 υπέρ τους.

Παρά το σημαντικό προβάδισμα, η ομάδα μας συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο 2ο ημίχρονο, πέτυχε επιπλέον 4 τέρματα και πανηγύρισε τη νίκη με 1-8.