Δυο διακρίσεις στον τελευταίο αγώνα

01/11/2018

Την περασμένη Κυριακή 28 Οκτωβρίου διεξήχθη στην Πάφο ο 11ος αγώνας κυπέλλου ορεινής Ποδηλασίας «PAPHOS XC MTB», ο οποίος ήταν ο τελευταίος της αγωνιστικής περιόδου 17/18. Δεύτερη και τρίτη θέση, ήταν ο απολογισμός του τμήματος που συμμετείχε με 3 αθλητές.

Ο Μιχάλης Νικολάου κατέκτησε τη 2η θέση στην κατηγορία CFA και ο Λοΐζος Χατζηπαυλής τερμάτισε 3ος στους Παίδες.

Ο Μιχάλης Πουμπουρής στάθηκε άτυχος, καθώς 500 μέτρα πριν τον τερματισμό και ενώ βρισκόταν στη 2η θέση, λόγω μηχανικού προβλήματος (κόπηκε η καδένα), αναγκάστηκε να εγκαταλείψει την προσπάθεια του.

Κύριοι χορηγοί της ομάδας είναι η BD Swiss, τα συμπληρώματα Vita Biotics και το κατάστημα Cyclo. Χορηγοί είναι επίσης το Perskindol, η M. Poumpouris electrical, το Pilides Eyeland και η ACS Courier.

Υποστηρίζουν η ΗΡΑ Constructions, τα ελαστικά Vitoria, η Garmin Cyprus, η DIMCO, το κτηματομεσιτικό REACT, το τυπογραφείο Cassoulides Master Printers, το περίπτερο Break Time, η G&P Studio και το Alexandrion Group.