Έκανε το back2back ο ΑΠΟΕΛ

16/04/2019

Ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε το Ναυτικό Όμιλο Μέσα Γειτονιάς με 16-8 στον τελικό του κυπέλλου Υδατοσφαίρισης και έκανε το back2back.

Η ομάδα του κ. Ανδρέα Κυθρεώτη μπήκε από την αρχή δυνατά και προηγήθηκε με 2-0, ωστόσο ο αντίπαλο αντέδρασε και ισοφάρισε σε 3-3. Οι πολίστες μας από εκείνο το σημείο πήραν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και πέτυχαν ακόμη 6 τέρματα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου και πήγαν στα αποδυτήρια με το 9-4 υπέρ τους.

Στο 2ο ημίχρονο οι γαλαζοκίτρινοι δεν απειλήθηκαν σε κανένα σημείο του αγώνα και κατέκτησαν με άνεση το κύπελλο με σκορ 16-8.

Ο αρχηγός Κωνσταντίνος Βασιλείου σήκωσε το τρόπαιο στον ουρανό της Λάρνακας εν μέσω αποθέωσης 100 και πλέον φίλων του ΑΠΟΕΛ που μετέτρεψαν το Κολυμβητήριο της πόλης σε έδρα τους.

Κυθρεώτης Ανδρέας: Βασιλείου Α., Αλκιβιάδης, Σωτηρίου, Λοΐζου, Κιαγιάς, Μήλας (4), Μελής, Κλεοβούλου (2), Μπαγλαντζής (3), Νικολάου (5), Προδρόμου (2), Βασιλείου Κ., Θεοδώρου