Έκανε το καθήκον του και προκρίθηκε

16/03/2019

Ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε την ΑΜΕΚ Καψάλου και στο «Σπύρος Κυπριανού» με 5-8, έκανε το 2-0 στις νίκες και εξασφάλισε την πρόκριση στην ημιτελική φάση του πρωταθλήματος Futsal. Οι Rafael, Δημητρίου και Παναγιώτου σημείωσαν από 2 γκολ, από 1 πέτυχαν οι Jesus και Ομήρου. Εκτός αποστολής από το σημερινό αγώνα έμειναν οι Leandro, Ιακώβου και Περικλέους. Η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει την Ανόρθωση με πλεονέκτημα έδρας.

Οι φουτσαλιστές του κ. Γιάννου Μυλωνά έκαναν το καθήκον τους στη Λεμεσό και προκρίθηκαν με 2η νίκη στα ημιτελικά.

Η ομάδα μας προηγήθηκε 0-2 με γκολ των Παναγιώτου και Δημητρίου, αλλά η ΑΜΕΚ ισοφάρισε σε 2-2. O Rafael έκανε το 2-3 και το 3-4 με πέναλτι, ενώ ο Jesus έδωσε νέο προβάδισμα στον ΑΠΟΕΛ με 4-5, αποτέλεσμα που έστειλε τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Στο 2ο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 5-5, ωστόσο οι Δημητρίου, Ομήρου και Παναγιώτου έστειλαν από 1 φορά την μπάλα στα δίχτυα και χάρισαν τη νίκη στην ομάδα μας με 5-8 και μαζί την πρόκριση στην ημιτελική φάση.