Επιβλητική νίκη στο «Λευκόθεο»

12/10/2017

Τρία στα τρία για τον ΑΠΟΕΛ. Η ομάδα μας επικράτησε πολύ εύκολα του Εθνικού Λατσιών με στο «Λευκόθεο» με 10-1 για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Futsal και συνέχισε το νικηφόρο σερί της. Χατ τρικ σημείωσε ο Σκαρπάρης, δυο γκολ πέτυχαν οι Ομήρου και Genario και από ένα οι Sorocaba, Leo και Δάγκας. Ο Γιάννος Μυλωνάς χρησιμοποίησε όλους τους ποδοσφαιριστές που έδειξαν ετοιμότητα. Την ερχόμενη Πέμπτη (19/10) ο ΑΠΟΕΛ θα φιλοξενήσει την ΑΕΛ για την 4η αγωνιστική.

Εύκολο βράδυ είχε η ομάδα του Γιάννου Μυλωνά. Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, επέβαλε το ρυθμό της και πέτυχε πέντε τέρματα μέχρι την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γαλαζοκίτρινοι δεν εφησυχάστηκαν από την εξέλιξη του αγώνα και συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό. Σημείωσαν ακόμα πέντε τέρματα και πανηγύρισαν την 3η τους νίκη με το επιβλητικό 10-1.