Εύκολη νίκη και 2 στα 2

02/12/2018

Ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε το Ναυτικό Όμιλο Λευκωσίας με 4-24 για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης και διπλασίασε τις επιτυχίες του. Ο Νικολάου ήταν σε τρομερή ημέρα και πέτυχε τα μισά τέρματα των γαλαζοκιτρίνων, ενώ ο Μπαγλατζής σκόραρε 6 φορές.

Εύκολο κυριακάτικο απόγευμα είχαν οι πολίστες του ΑΠΟΕΛ που κέρδισαν στη Λάρνακα (λόγω βελτιωτικών έργων στο κολυμβητήριο Λευκωσίας) το Ν.Ο Λευκωσίας με μεγάλη άνεση.

Η ομάδα μας είχε τον έλεγχο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και παρά τη διαφορά δυναμικότητας που είχε από τον αντίπαλο της, ήταν σοβαρή και συγκεντρωμένη από την αρχή μέχρι το τέλος. Πήρε από την 1η περίοδο καλή διαφορά στο σκορ, την ανέβαζε σε κάθε 8λεπτο και σταμάτησε στο +20.

ΟΧΤΑΛΕΠΤΑ: 2-6, 3-10, 4-19, 4-24.

Ανδρέας Κυθρεώτης: Βασιλείου Α., Αλιβιάδης, Μαννούρης, Θεοφανίδης, Κιάγιας 1, Μήλας 3, Κοτζιάπασιης 1, Μελής, Μπαγλατζής 6, Νικολάου 12, Λοΐζου, Βασιλείου 1, Θεοδώρου.