Εύκολο πέρασμα από την Πάφο

28/02/2020

Πολύ εύκολο ήταν το πέρασμα του ΑΠΟΕΛ από την Πάφο. Η ομάδα μας κέρδισε τον ΑΠΟΠ στην αίθουσα «Άκης Κλεάνθους»  με 85-52, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της ΟΠΑΠ Basket League. Ως ο ACS MVP of the game αναδείχθηκε ο Hamilton, με 19 πόντους (4 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 4 ασσίστ).

Οι γαλαζοκίτρινοι του κ. Νικόλα Παπαδόπουλου ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και πήραν μια εύκολη νίκη με 33 πόντους διαφορά.

Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά και αποφασισμένα στον αγώνα και δημιούργησε διαφορά 11 πόντων στο 1ο δεκάλεπτο (17-28), την οποία διατήρησε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου (32-44)
Στην 3η περίοδο η ομάδα μας συνέχισε το ίδιο σοβαρά και συγκεντρωμένα, αύξησε τη διαφορά στους 18 πόντους (44-62) και στο τέλος πανηγύρισε τη νίκη με 52-85.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-28, 32-44, 44-62, 52-85

Νικόλας Παπαδόπουλος: Hamilton 19, Garrett 10, Λοϊζίδης 4, Friday 14, Cuffee 16, Dendy 10, Γιανναράς 3, Κωνσταντίνου, Κοιλαράς, Κούνας 3, Κούνας 6, Παπαμιχαήλ