Ήττα από την ΕΝΠ

02/02/2020

Ο ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε από την ΕΝΠ στο Λευκόθεο με 68-71 για τη 18η αγωνιστική της ΟΠΑΠ Basket League.

Η ομάδα μας δεν ξεκίνησε καλά και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-10, ωστόσο μέχρι το τέλος του 1ου δεκαλέπτου, μείωσε στον πόντο (16-17).

Στη 2η περίοδο οι γαλαζοκίτρινοι ήταν ελαφρώς καλύτεροι, πέρασαν μπροστα με 27-25 και πήγαν στα αποδυτήρια με +3, 40-37.

Στο 3ο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι από το 25’ και μετά ήταν καλύτεροι και προηγήθηκαν με 5 πόντους, 56-51.

Η διαφορά αυτή αυξήθηκε στους 11 πόντους (54-65), αλλά η ομάδα μας με αντεπίθεση κατάφερε λίγο πριν το τέλος να προηγηθεί με έναν πόντο (68-67). Ωστόσο η ΕΝΠ με 4 εύστοχες βολές, πήρε τη νίκη με 68-71.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-17, 40-37, 51-56, 68-71

Νικόλας Παπαδόπουλος: Garrett 16 , Dendy 12, Κούνας 5, Friday 17, Cuffee 12, Γιανναράς, Κοιλαράς, Παπάμιχαηλ 6, Λοϊζίδης.