Ήττα από τον Απόλλωνα

30/01/2020

Ο ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε από τον Απόλλωνα στη Λεμεσό με 72-59 για τη 17η αγωνιστική της ΟΠΑΠ Basket League και την Κυριακή θα φιλοξενήσει την ΕΝΠ στην τελευταία στροφή της Α’ φάσης. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Λευκόθεο στις 17:00.

Στο 1ο δεκάλεπτο του σημερινού αγώνα, οι δυο ομάδες ήταν σχετικά κοντά στο σκορ, με τον ΑΠΟΕΛ να το ολοκληρώνει στο -3 (17-14).

Στη 2η περίοδο οι γαλαζοκίτρινοι του κ. Νικόλα Παπαδόπουλου παρουσιάστηκαν άστοχοι και με αρκετά αμυντικά λάθη, με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει στο 39-25.

Στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα μας προσπάθησε να επιστρέψει στη διεκδίκηση του αγώνα και μείωσε στους 5 πόντους (48-43), ωστόσο στη συνέχεια η διαφορά ανέβηκε και πάλι σε διψήφιο αριθμό (54-44).

Στην τελευταία περίοδο, οι καλαθοσφαιριστές μας δεν κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά και ηττήθηκαν με 72-59.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-14, 39-25, 54-44, 72-59

Νικόλας Παπαδόπουλος: Garrett 9, Dendy 17, Γιανναράς 5, Friday 12, Cuffee 5, Κοιλαράς, Κούνας 9, Λοϊζίδης, Παπαμιχαήλ, Graves 2