Ήττα στην Πάφο

27/10/2018

Ο ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε από τον Προοδευτικό στην Πάφο με 29-28 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Χειροσφαίρισης.

Οι νεαροί παίχτες του κ. Νικολάι προσπάθησαν για το καλύτερο, αλλά δυστυχώς δεν κατάφεραν να πανηγυρίσουν την πρώτη φετινή τους νίκη.

Η ομάδα μας έχανε στο ημίχρονο με 13-11 και στην επανάληψη επιδίωξε την ανατροπή. Ισοφάρισε σε 28-28 και δέχτηκε το τέρμα στην τελευταία φάση του αγώνα. Οι χειροσφαιριστές μας διαμαρτυρήθηκαν για αντικανονική επίτευξη γκολ, αλλά οι διαιτητές είχαν αντίθετη άποψη.

Νικολάι: Ανδρέας Μακρής, Νεκτάριος Στυλιανού 6, Μιχάλης Βουδάσκας, Αλέξανδρος Παυλιτσένγκο, Μυριάνθης Μακρής, Χαράλαμπος Αντωνίου, Λούκας Κυράτσης 2, Κυριάκος Γεωργίου 6, Ιωάννης Αγρογιάννης, Ανδρέας Χατζησάββας 1, Ονούφριος Τζούβας, Άγγελος Σιαμμάς 1, Συμεών Χατζηδάκης, Γιώργος Χρυσάνθου 2, Ανδρέας Γεωργιάδης, Νικόλας Γεωργίου 6