Ήττα στην Πάφο, στο Λευκόθεο για την ισοφάριση

01/03/2019

Ο ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε από τον Παφιακό στην Αίθουσα Αφροδίτη με 3-0 σετ στον 3ο αγώνα της ημιτελικής φάσης του πρωταθλήματος Πετόσφαιρας. Η ομάδα μας χάνει με 3-2 στις νίκες και την ερχόμενη Παρασκευή στο Λευκόθεο θα έχει την ευκαιρία να ισοφαρίσει τη σειρά.

Μέχρι τα μέσα του 1ου σετ οι δυο ομάδες ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ, αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι με σερί προηγήθηκαν, διατήρησαν το προβάδισμα τους μέχρι το τέλος και το κατέκτησαν με 25-18.

Στο 2ο σετ οι παίχτες του κ. Λοΐζου Λοΐζου μπήκαν καλύτερα και πήραν προβάδισμα 3 πόντων (8-11), ωστόσο από τα μέσα παιχνιδιού, είδε τον αντίπαλο να προσπερνάει και να παίρνει προβάδισμα με 2-0 (25-22).

Στο 3ο σετ η ομάδα μας παρουσιάστηκε επηρεασμένη από την εξέλιξη του αγώνα και έχασε με 25-17 και τον αγώνα με 3-0.

ΤΑ ΣΕΤ: 25-18, 25-22, 25-17

ΑΠΟΕΛ (Λοΐζου): Χρυσοστόμου, Κασαμπαλής, Δημητρίου, Νίκιτιν, Χάλαντα, Γεωργίου, Παντελή (λ)