Ήττα στις λεπτομέρειες

31/03/2017

Ο ΑΠΟΕΛ έχασε από τη Σαλαμίνα στο Λευκόθεο με 3-1 σετ στο δεύτερο παιχνίδι της σειράς. Την προσεχή Παρασκευή στο «Σπύρος Κυπριανού» θα διεξαχθεί ο 3ος αγώνας (20:00).

Η ομάδα μας πάλεψε τον αγώνα μέχρι το τέλος, ωστόσο ηττήθηκε στις λεπτομέρειες. Οι πετοσφαιριστές μας δεν είχαν το καθαρό μυαλό και υπέπεσαν σε βεβιασμένα λάθη, γεγονός που εκμεταλλεύτηκε ο αντίπαλος και πήρε τη νίκη.

Όλα τα σετ εξελίχθηκαν σε αμφίρροπα. Το πρώτο σετ οδηγήθηκε στο τάι μπρέικ και τελικά κατέληξε στη Σαλαμίνα όμως, η ομάδα μας απάντησε στο επόμενο και ισοφάρισε σε 1-1.

Στα επόμενα δυο σετ η ομάδα μας παρουσιάστηκε επιπόλαια και έχασε τον αγώνα με 3-1.

Σετ:25-27, 25-23, 21-25, 24-26

Γ. ΦΙΛΙΠΟΦ: Γοδόι, Βέρντι, Γεωργίου, Κνέζεβιτς, Χάσικος, Στρεμπάκοφ, - Λίμπερο: Παντελή. – Αλλαγές: Χατζηπαύλου, Κολάς.