Ήττα στο "Ελευθερία"

13/05/2019

Ο ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε από την Ομόνοια με 2-1 στο «Τάσσος Παπαδόπουλος-Ελευθερία» στον 4ο αγώνα της τελικής φάσης του πρωταθλήματος Futsal.

Το 1ο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο. Η ομάδα μας χρειάστηκε κάποιο χρονικό διάστημα για να βρει ρυθμό στο παιχνίδι της. Έχασε κάποιες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, ωστόσο στα τελευταία δευτερόλεπτα δέχθηκε το τέρμα και πήγε στα αποδυτήρια με το 1-0 κατά της.

Στο 2ο ημίχρονο οι γαλαζοκίτρινοι μπήκαν δυνατά, ήταν καλύτεροι και στο 28ο λεπτό ισοφάρισαν με ωραίο τέρμα του Περικλέους. Η ομάδα μας συνέχισε να έχει την υπεροχή, αλλά σε μια αντεπίθεση του αντιπάλου δέχθηκε το γκολ.

Οι παίχτες του κ. Γιάννου Μυλωνά προσπάθησαν να αντιδράσουν και να ισοφαρίσουν, έχασαν ευκαιρίες, αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφεραν.