Ήττα στο "Σπύρος Κυπριανού"

24/03/2017

Ο ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε από την Νέα Σαλαμίνα στο «Σπύρος Κυπριανού» με 3-1 σετ και χάνει με 2-1 στις νίκες. Η ομάδα που θα φτάσει πρώτη στις τέσσερεις νίκες θα τερματίσει στην 3η θέση και θα εξασφαλίσει το τρίτο ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Οι γαλαζοκίτρινοι του Γιούρι Φιλίποφ άρχισαν δυνατά τον αγώνα και είχαν συνεχώς το προβάδισμα. Η Σαλαμίνα ισοφάρισε και οδήγησε το σετ στο τάι μπρέικ, ωστόσο η ομάδα μας παρουσιάστηκε πιο ψύχραιμη και κατάφερε να κερδίσει το 1ο σετ με 28-26.

Δυστυχώς, η ομάδα μας δεν είχε διάρκεια στο παιχνίδι της και επέτρεψε στους γηπεδούχους αρχικά να ισοφαρίσουν και ακολούθως να πάρουν ακόμα δυο σετ και να πάρουν τη νίκη με 3-1.

ΤΑ ΣΕΤ: 26-28, 25-20, 25-23, 25-19

Γ. ΦΙΛΙΠΟΦ: Γοδόι, Βέρντι, Γεωργίου, Κνέζεβιτς, Χάσικος, Στρεμπάκοφ – Λίμπερο: Παντελή. – Αλλαγές: Xατζηπαύλου, Κολάς.