Κερδίσαμε το πρώτο παιχνίδι της χρονιάς

06/01/2018

Ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε εκτός έδρας την Ολυμπιάς Φρενάρου με 3-2 σετ στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Πετόσφαιρας. Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα φιλοξενήσει στο Λευκόθεο τη Νέα Σαλαμίνα.

Ποδαρικό με το δεξί έκανε στο 2018 η ομάδα μας. Οι γαλαζοκίτρινοι του Γιάννη Μέλκα κέρδισαν έπειτα από ανατροπή το πρώτο παιχνίδι της νέας χρονιάς και παρέμειναν στα ψηλά της βαθμολογίας.

Ο ΑΠΟΕΛ μπήκε καλύτερα και προηγήθηκε στα σετ, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν αρχικά και ακολούθως πήραν προβάδισμα με 2-1. Η ομάδα μας απάντησε με τον ίδιο τρόπο. Ισοφάρισε σε 2-2 και πήρε τη νίκη με 3-2 στο τάι μπρέικ.

ΤΑ ΣΕΤ: 19-25, 28-26, 25-22, 25-27, 12-15

Γ. ΜΕΛΚΑΣ: Βερίσιμο, Χάσικος, Χαλλούμης, Πούλκο,  Γ. Χρυσοστόμου, Λούνα – Λίμπερο: Παντελή.