Κέρδισε, μείωσε και ελπίζει

09/05/2019

Ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε την Ομόνοια στο Λευκόθεο με 4-2 στον 3ο αγώνα της τελικής φάσης του πρωταθλήματος Futsal, μείωσε στις νίκες σε 1-2 και ελπίζει στην κατάκτηση του τίτλου. Leandro, Rafael (2) και Ομήρου οι σκόρερ της ομάδας μας, η οποία σημάδεψε και τρεις φορές τα δοκάρια. Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε και ο τερματοφύλακας Ψηλογένης. Την ερχόμενη Δευτέρα 13 Μαΐου το επόμενο παιχνίδι στο «Τάσσος Παπαδόπουλος-Ελευθερία».

Μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα η ομάδα μας παρατάχθηκε φουλ και πήρε το ζητούμενο. Οι γαλαζοκίτρινοι έπαιξαν με πάθος, αποφασιστικότητα και συγκέντρωση και πήραν μια σημαντική νίκη που αναμένεται να βοηθήσει και στον τομέα της ψυχολογίας εν όψει του επόμενου αγώνα.

Ο Leandro άνοιξε το σκορ στο 16’ και έστειλε τον ΑΠΟΕΛ στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το 1-0 υπέρ του.

Στις αρχές του 2ου ημιχρόνου η Ομόνοια ισοφάρισε σε 1-1, αλλά αυτή η εξέλιξη δεν επηρέασε την ομάδα μας. Αντέδρασε άμεσα και αποτελεσματικά και με 2 γκολ, του Rafael και του Ομήρου πήρε προβάδισμα με 3-1. Στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, ο αντίπαλος μείωσε, αλλά ο Rafael με γκολ στα τελευταία δευτερόλεπτα, έγραψε το τελικό 4-2.