Μεγάλη νίκη και 3-3

09/03/2019

Ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε τον Παφιακό με 3-0 σετ στο Λευκόθεο, ισοφάρισε τη σειρά των ημιτελικών του πρωταθλήματος Πετόσφαιρας σε 3-3 και θα πάει στην Πάφο για να παίξει τα ρέστα του.

Η ομάδα μας έπαιξε εξαιρετικό βόλεϊ κόντρα στον Παφιακό, έδειξε χαρακτήρα και πανηγύρισε μια μεγάλη νίκη.

Στο 1ο σετ η ομάδα μας ήταν στο μεγαλύτερο μέρος μπροστά στο σκορ (10-7, 16-13), ενώ προς το τέλος όταν ο Παφιακό την προσπέρασε, αντέδρασε και το κατέκτησε με 28-26.

Στο 2ο σετ οι γαλαζοκίτρινοι του κ. Λοΐζου Λοΐζου είχαν συνεχώς το προβάδισμα (3-1, 10-3, 15-7) και πανηγύρισαν το 2-0, με 25-23.

Το 3ο σετ ήταν ντέρμπι. Οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του, ωστόσο στο τέλος ο ΑΠΟΕΛ έδειξε περισσότερη ψυχραιμία και αποφασιστικότητα και κέρδισε με 25-23 και μαζί τον αγώνα με 3-0.

ΤΑ ΣΕΤ: 28-26, 25-23, 25-23