Νέα νίκη για την πετοσφαιρική ομάδα

13/12/2019

Ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε την Α.Ε Καραβά με 3-1 σετ για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος Πετόσφαιρας. Η ομάδα μας διεύρυνε το νικηφόρο σερί της σε 3 αγώνες και πλησίασε την 4άδα. Την ερχόμενη Παρασκευή οι γαλαζοκίτρινοι του κ. Λάιου θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας τον Παφιακό.

Η ομάδα μας έστω και δύσκολα, έκαμψε την αντίσταση του αντιπάλου και συνέχισε τη νικηφόρο πορεία της.

Όλα τα σετ ήταν γεμάτα, με τους πετοσφαιριστές μας να παρουσιάζονται πιο ψύχραιμοι στα καίρια σημεία και να κερδίζουν με 3-1.

Στο 1ο σετ η ομάδα μας πατούσε καλύτερα και από τα μέσα και έπειτα, πήρε εελαφρύ προβάδισμα, το οποίο διεύρυνε μέχρι το τέλος (25-20).

Στο 2ο και στο 3ο σετ, οι δυο ομάδες ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ και σε αρκετές περιπτώσεις πήγαιναν πόντο-πόντο. Η Α.Ε Καραβά ισοφάρισε με το 25-23 και ο ΑΠΟΕΛ πήρε εκ νέου προβάδισμα 2-1 με το ίδιο σκορ.

Στο 4ο σετ οι παίχτες του κ. Λάιου ήταν αποφασισμένοι να τελειώσουν το παιχνίδι. Πήραν διαφορά 5 πόντων από τα μέσα του σετ και τη διατήρησαν μέχρι τέλους (25-20), πανηγυρίζοντας την 3η σερί νίκη τους.