Νέες επιτυχίες για τους γαλαζοκίτρινους ποδηλάτες

16/09/2019

Εφτά διακρίσεις σε 10 συμμετοχές, πανηγύρισε ο ΑΠΟΕΛ στον 9ο αγώνα κυπέλλου ατομικής χρονομέτρησης που διεξήχθη την Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου. Ο αγώνας ήταν απόστασης 9 χιλιομέτρων, με σημείο εκκίνησης το χωριό Απλίκι και τερματισμού το βουνό Παπούτσα, έξω από το χωριό Παλαιχώρι. Δυο πρώτες, 3 δεύτερες και 2 τρίτες θέσεις, ήταν ο απολογισμός του γαλαζοκίτρινου τμήματος.

Συγκεκριμένα ο αρχηγός του τμήματος Κωνσταντίνος Αντωνίου και ο Πολύβιος Γρηγοριάδης,  κατέκτησαν την 1η θέση στις κατηγορίες Master 1 και Master3 αντίστοιχα.

Οι Κωνσταντίνος Θυμίδης, Κώστας Ψυσσιής και Κωνσταντίνος Κολοκασίδης, τερμάτισαν στη 2η θέση, στις κατηγορίες Men Elite, Master 2 και CFA35+.

Ο Γρηγόρης Σταύρου και ο υπεύθυνος του τμήματος Μιχάλης Πουμπουρής κατέλαβαν την 3η θέση, στις κατηγορίες Master3 και CFA35+.

Ευχαριστίες στους χορηγούς του τμήματος: Poumpouris electrical, Bdswiss, Perskindol, VITABIOTICS, CVS, pilides eyeland, CYCLO SHOP, HPA construction, REACT Estates, Cassoulides Masterprinters, Μaouris Οikoset, GARMIN CYPRUS, Synapsis Cyprus, Delorbis, Winmasters, ACS Courier.