Πρωτιές στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Ατομικής Χρονομέτρησης

09/05/2019

Δυο πρωταθλήματα και μια 3η θέση, κατέκτησαν οι ποδηλάτες του ΑΠΟΕΛ στον παγκύπριο αγώνα ατομικής χρονομέτρησης που διεξήχθη την Τετάρτη 8 Μαΐου από την Κυπριακή Ομοσπονδία Ποδηλασίας.

Ο αρχηγός του τμήματος Κωνσταντίνος Αντωνίου ανέβηκε στο υψηλότερο σκαλοπάτι του βάθρου στην κατηγορία Master, ενώ κατετάγη 1ος και στη γενική κατάταξη και φόρεσε πανάξια τη φανέλα του πρωταθλητή Κύπρου.

Την ίδια φανέλα παρέλαβε και η Ελένη Ανδρέου, η οποία κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία Νεανίδων και στέφθηκε πρωταθλήτρια.

Πολύ καλή παρουσία είχε και ο Γρηγόρης Σταύρου που τερμάτισε 3ος στην κατηγορία Master 3.

Ευχαριστίες στους χορηγούς του τμήματος: Poumpouris electrical, bdswiss, Perskindol, VITABIOTICS, CVS, pilides eyeland, CYCLO SHOP, HPA construction, REACT Estates, Cassoulides Masterprinters, maouris oikoset, GARMIN CYPRUS, Synapsis Cyprus, Delorbis, winmasters, ACS Courier.