Στόχος η 3η θέση και η έξοδος στην Ευρώπη

07/03/2017

Ο ΑΠΟΕΛ έχασε στο Λευκόθεο από τον Παφιακό με 3-1 σετ και θα διεκδικήσει την 3η θέση που οδηγεί στην Ευρώπη.

Ο ΑΠΟΕΛ πήγε στη σειρά με μειονέκτημα νικών και έδρας, ωστόσο πάλεψε και τα δυο παιχνίδια και αποκλείστηκε με ψηλά το κεφάλι. Η ομάδα μας θα διεκδικήσει την 3η θέση σε μια πιο εύκολη σειρά με μοναδικό στόχο να ολοκληρώσει επιτυχώς την χρονιά.

Στο σημερινό παιχνίδι, οι πετοσφαιριστές του Γιούρι Φιλίποφ μπήκαν αρκετά δυνατά στον αγώνα και κέρδισαν το 1ο σετ. Στη συνέχεια ο αντίπαλος ισοφάρισε και έγειρε την πλάστιγγα της ψυχολογίας προς το μέρος του. Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν και τα επόμενα δυο σετ και μαζί τη νίκη.

ΤΑ ΣΕΤ: 25-23, 19-25, 19-25, 23-25

Γ.ΦΙΛΙΠΟΦ: Γοδόι, Βέρντι, Γεωργίου, Κολάς, Χάσικος, Στρεμπάκοφ – Λίμπερο: Παντελή. Αλλαγές: Κνέζεβιτς.